קהילה.. מפלגה ישראלית שווה.

בשירות קהילת הלהט"ב

 אילן שיינפלד, קול קורא

“הקהילות הגאות הן חוד הדמוקרטיה של העולם המערבי,” אמר לי השבוע פרופסור מפורסם, שביקש להישאר בעילום שם.

דחייתו של ראש הממשלה את התיקון לאפלייה בחוק הפונדקאות, והמחאה של הקהילה הלהטב”קית, הוציאו אותי משולחן הכתיבה. הבנתי, שאינני יכול עוד להסתפק בכתיבת ספרים ושירים ופוסטים, ועלי לשוב לפעילות ציבורית וקהילתית, כפי שעשיתי שנים.

בתחילה יזמתי את הפגנת הלהטב”ק והוריהם בצומת כרמיאל. אחרי כן את גילוי הדעת של הסופרים ואנשי הרוח נגד חוק הלאום ובעד התיקון לחוק הפונדקאות. ואז החלטתי, יחד עם חברים אחרים, לממש חזון, שטענתי שיש להגשימו כבר לפני עשור ויותר – מימוש כוחה הפוליטי של הקהילה במפלגה עצמאית. כזו, שאינה מפלגת אופוזיציה נצחית, ואינה תלויה בהסכמים קואליציוניים של אף גוש, אלא מבקשת להכתיב אותם בעצמה.
 
כהומואים, לסביות, בי, טרנס וקוויר, אנחנו רגילים לחיות בשוליים של מרכז סטרייטי. אנחנו יודעים איך לחיות בשוליים, ופיתחנו בהם אסטרטגיות של הישרדות וגם עמדה ביקורתית נגד הסדר הקיים. כעת הגיע זמננו לשנות את הסדר הקיים. כי הסדר הקיים הוא רע ביותר לא רק כלפי הקהילה הלהטב”קית, אלא כלפי כול המיעוטים והמגזרים המודרים בחברה הישראלית.
 
שווים, מפלגה ישראלית גאה, מרכזת אם כן בתוכה ומשקפת מגוון גדול של קולות מכול המגזרים, העדות והקהילות בחברה הישראלית. אך ערכי היסוד שכול חבריה וחברותיה מחויבים אליהם הם שוויון הזכויות, החובות והערבות ההדדית בחברה הישראלית בכלל, וכלפי הקהילה הלהטב”קית (לסבית, הומואית, ביסקסואלית, טרנסג’נדרית, קווירית) בפרט, קידום והגנה על אורח החיים של הקהילה הלהטב”קית, תוך יצירת סובלנות הדדית לאורחות חיים מגוונים בחברה הישראלית.
 השקפותיה בכל תחומי החיים והדעת המרכיבים את הקיום הישראלי מגוונות, משקפות את עמדות נבחריה, נבחרותיה וקהל הבוחרים והבוחרות בהם.
 בכול הנוגע לנושאים חברתיים, קולנו אחד. בכול הנוגע לנושאים מדיניים, וככול שהמבנה הפוליטי יאפשר זאת, יצביעו כול חבר/ת כנסת מטעם המפלגה על פי אמונתם. זאת, ובלבד שהצבעתם המדינית האישית לא תפגע במישרין בערכי הליבה של המפלגה – שיוויון וערבות הדדית.
 
מייסדי המפלגה הם הסופר אילן שיינפלד, עורך הדין צבי זגלשטיין ויזם היי-טק ליעד קשנובסקי.
 
כדי להקים את המפלגה עלינו לאסוף סכום של 180,000 ש”ח, במטרה לממן אגרת רישום, פרסום הודעה בכלי התקשורת על בקשת הרישום, מימון התנגדויות משפטיות, וכן העסקת רואה חשבון על פי חוק מימון מפלגות, שיפקח על התרומות, עורך דין שיהיה אמון על הניהול המשפטי של המפלגה ועוד.
 
עד לייסוד המפלגה בפועל הכרזתי על מועמדותי לכנסת ה-21 וקיבלתי מעם משרד מבקר המדינה אישור על תקופת הסדר. משמעותו היא, כי ביכולתי לפתוח חשבון בנק מפוקח על ידי רואה חשבון (למשך שבע שנים), לגייס דרכו תרומות לריצה הפוליטית ולמפלגה, עד רגע אישורה אצל רשם המפלגות. 
או-אז תסתיים תקופת ההסדר, והכספים יועברו לחשבון המפלגה. 
כל הכנסה וכל הוצאה שלנו מרגע זה ואילך מדווחת באתר מבקר המדינה ונתונה תחת פיקוחו. 
כרגע אנחנו עושים הכול מכיסנו. אם אתם/ן רוצים/ות שלקהילה הלהטב”קית יהיה ייצוג פוליטי עצמאי משלה – זה הזמן לתרום.
 
בתודה מראש, 
אילן שיינפלד.
תרמו והשפיעו
Close Menu